CZY SŁUCHASZ SWOJEGO CIAŁA?

Najważniejszą, a zarazem najtrudniejszą rzeczą w treningu jest zrozumienie własnego ciała. Czy potrafisz słuchać swojego ciała? Czy potrafisz na nie patrzeć? Czy zwracasz uwagę na to, w jaki sposób chodzisz, siedzisz, a nawet po prostu stoisz?

Jeśli chcesz osiągnąć jakikolwiek cel w treningu, powinieneś zacząć najpierw słuchać swojego ciała. Twoje ciało dużo o Tobie mówi i bardzo często wysyła Ci pewne sygnały. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale nasze codzienne nawyki, na które nie zwracamy uwagi, często prowadzą najpierw do dolegliwości bólowych, a później do poważniejszych schorzeń. Kiedy czujesz ból, możesz powiedzieć, że Twoje samopoczucie jest dobre?

Ból wpływa również na nasze ogólne samopoczucie psychiczne, odbiera nam możliwość czerpania radości z życia i bardzo nas ogranicza. Dzięki temu treningowi uczysz się słuchania swojego ciała, ponieważ Pilates to nieustająca praca umysłu i ciała. Poprawa sylwetki, sposobu poruszania się, lekkość i płaski brzuch to tylko wizualny efekt uboczny tego treningu.

Efekt Pilates to:

1. TWOJE IDEALNE SAMOPOCZUCIE

2. oraz sprawne, silne, zrównoważone w napięciach ciało

Postaw na samopoczucie i pozwól tym innym efektom przyjść w sposób naturalny. Nasze umysły są w stanie kontrolować nasze ciała, ale zaniedbane ciało niestety przejmuje kontrolę nad naszymi umysłami . Tylko Ty możesz stworzyć dla siebie nowy wzorzec ruchu. Rozpocznij to, słuchając swojego ciała.

Back to top